0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Министерство за транспорт: Обврзани сме да овозможиме откуп на земјиште ако е исполнета законската основа

Цената од 19.200 денари по квадратен метар по која беше откупено државното градежно земјиште кај паркингот спроти Холидеј ин во центарот на Скопје со дооформување градежна парцела е утврдена согласно Уредба на Владата од 30 август 2016 година, која мора да ја почитуваме.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close