0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Министерство за транспорт: Обврзани сме да овозможиме откуп на земјиште ако е исполнета законската основа

Цената од 19.200 денари по квадратен метар по која беше откупено државното градежно земјиште кај паркингот спроти Холидеј ин во центарот на Скопје со дооформување градежна парцела е утврдена согласно Уредба на Владата од 30 август 2016 година, која мора да ја почитуваме.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close