Biznis.SlajderБизнисЕкономија

Министерска конференција: Нови технологии и помалку трговски бариери за земјоделството во регионот

Производство на квалитетни земјоделски производи со запазување на еколошките аспекти за што поголема заштита на животната средина. Во оваа насока треба да се трансформира агросекторот не само во регионот, туку и во европски па и во светски рамки, порача директорот за земјоделство и рурален развој при Европската Комисија Тасос Ханиотис на 12. Годишен состанок на министрите од Југоисточна Европа во Струга.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close