0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитички партии

Мицкоски побара оставка од Владата и најави нови протести на опозицијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од пред Владата, каде што беше целта на протестниот марш, рече дека оваа власт мора да си замине затоа што, како што рече, година и половина ја уништува Македонија. Најави протести во други градови во земјата, но и дека опозициската партија пред Владата ќе протестира секоја среда. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close