Најава на настани

МИА најави – свет

Буенос Аирес - Втор ден од дводнвениот Самит на Г-20. Каракас - Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ќе допатува во посета на Венецуела.

1 декември 2018

Буенос Аирес – Втор ден од дводнвениот Самит на Г-20.

Каракас – Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ќе допатува во посета на Венецуела.

Букурешт – Одбележување на стогодишнината од припојувањето на регионот Трансилванија кон Романија.

Берлин – Протести против потпишувањето на Глобалниот план на ОН за миграција.

Кабул – Авганистанската Централна изборна комисија ќе ги објави прелиминарните резултати од парламентарните избори одржани на 20 октомври.

Сијудад Мексико – Новиот мексикански претседател Андрес Лопез Обрадор ќе положи заклетва за официјално преземање на функцијата.

Back to top button
Close