Најава на настани

МИА Најави-свет

4 ноември 2018

Вашингтон – Вториот пакет санкции на САД кон Иран од понеделник повторно ќе стапат во сила

Берлин – Конзервативната ЦДУ на канцеларката Ангела Меркел на партиска конференција поради шпекулациите за нејзин наследник

Берлин – Социјалдемократите во Германија се состануваат да разговараат за актуелната криза и за иднината на коалицијата

Париз – Гласачите во Нова Каледонија гласаат за независност од Франција

Стразбур– Германскиот претседател Франк-Волтер Штајнмаер и францускиот претседател Емануел Макрон на средба за одбележување на 100-годишнината од крајот на Првата светска војна

Back to top button
Close