0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитикаРепортажа

МИА ексклузивно во првиот лет од Атина до Скопје  

Македонци кои живеат и работат во грчката престолнина, Грци кои работат во Скопје, туристи или вкупно 38 патници, меѓу кои и македонската делегација предводена од заменик-претседателот на Владата, Бујар Османи, претставници на грчката компанија „Ејџијан ерлајнс“, како и дописничката на МИА од Атина, вчера првпат по повеќе од 10 години летаа од Атина за Скопје, преку повторно воведениот директен лет меѓу двата главни града на соседните земји.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close