0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитички партии

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Ниедно претходно раководство на ВМРО не доживеало ваков срам на меѓународна сцена од сестринските партии

Во иста вечер јавно да те бламираат и да ти пишуваат пораки на социјалните мрежи и Дорис Пак и Јоханес Хан не говори ништо друго, освен што покажува дека и тие ги прочитале твоите лаги и не ти веруваат. Одлучиле да ти твитнат за да не ти текне да си пренесеш само тоа што ти одговара и да лажеш дека имаш поддршка за штетата што ја предизвикуваш и по Македонија и по ВМРО.

Close