0_SlajderСпортФудбал

Мертенс стана најефикасниот Белгиец во Серија А

Напаѓачот на Наполи, Дрис Мертенс во натпреварот од 11-тиот круг на италијанскиот шампионат против Емполи синоќа постигна три гола и стана најефикасен белгиски интернационалец во Серија А.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close