Дописници МКДОпштински вести

Мерко изврши увид во изградбата на кружниот тек во ТИРЗ Струга

Градоначалникот на Општина Струга, Рамиз Мерко, денеска изврши увид на активностите за изградба на кружен тек во Технолошко-индустриската развојна зона.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close