0_Магазин.ПорталЗанимливости

Меланија Трамп ja накити Белата куќа за Божиќ

Американската прва дама Меланија Трамп ја претстави Белата куќа во годинашното божиќно руво, коешто сама го осмисли, и е засновано на „американските богатства“.

Вашингтон, 27 ноември 2018 (МИА) – Американската прва дама Меланија Трамп ја претстави Белата куќа во годинешното божиќно руво, кое сама го осмисли, и е засновано на „американските богатства“.

Меѓу куќните украси има дрво подарено од семејства на загинати американски војници, полици над каминот со слики од Њујорк, Сент Луис, Чикаго и Сан Франциско… Тука е и традиционалната новогодишна куќичка за деца, како и елка висока 5,5 метри.

Меланија Трамп на Твитер објави и видео-снимка на која се гледаат натписи од нејзината хуманитарна кампања „Биди најдобар“, што е наменета за децата од ранливите категории. си/гт/

Таг
Back to top button
Close