0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderГраѓански сектор

Меѓународен ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата врз новинарите

Во Скопје денеска ќе биде одбележан Меѓународниот ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата врз новинарите. По тој повод ќе биде организиран настан во организација на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Министерството за внатрешни работи и Здружението на новинарите на Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close
Close