0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Мане го продолжи договорот со Ливерпул

Сенегалецот Садио Мане останува во Ливерпул најмалку до 2023 година, соопшти клубот од „Енфилд“. Мане го продолжи договорот со „црвените“ и со тоа се отфрлени шпекулациите дека кариерата ќе ја продолжи во Реал Мадрид.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close