Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Манчевски: Со закон ќе се дефинира кои позиции се со политички именувања, а кои се професионални

Транспарентност при изборот и разрешувањето на раководителите на државните институции и точно дефинирање кои позиции се политички именувања, а кои се професионални, е целта на законот за висока раководна служба што го изготвува Министерството за информатичко општество и администрација.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close