Дописници МКДКултураКултура.Портал

Македонската рок-енциклопедија промовирана во Гевгелија

Првиот том од Македонската рок-енциклопедија, приредена од Тошо Филиповски, беше промовиран во Гевгелија во присуство на голем број љубители на рок и поп-музиката од различни генерации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close