0_Web_АктуелноBiznis.SlajderАнализаБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Македонија има европски закон за заштита при работа, но и надевропски просек на несреќи

Секоја година, 43-тата недела од годината се одбележува како Европската недела на безбедност и здравје при работа. И Македонија ја одбележа неделата на безбедност и здравје при работа обидувајќи се да ја подигне свеста за ова важно прашање, но за жал се уште спаѓа во државите со висока стапка на несреќи на работното место споредено со Европа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close