0_Спорт.ПорталРакометСпорт

Македонија ќе ја организира првата фаза од квалификациите за СП 2019 во Јапонија

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за обезбедување пласман за бараж-натпревари за СП Јапонија 2019.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close