0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Мајами загуби трет пат по ред и покрај дабл-дабл ефектот на Вајтсајд

Кошаркарите на Мајами Хит влегоа во серија од три порази, откако ноќеска на домашен терен загубија од Бруклин. Ниту Хасан Вајтсајд со својот дабл-дабл ефект од 21 поен и 23 скока не помогна „жешките“ да триумфираат.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close