0_Slajder0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталИнтервјуПолитика

Лујза Винтон – постојан координатор на Обединетите нации и постојан претставник на Програмата за развој на ОН (УНДП)

Постојаниот координатор на ОН и постојан претставник на УНДП во Македонија Лујза Винтон, на која на 1 ноември и заврши петгодишниот мандат во земјава, во прошталното интервју за Македонската информативна агенција, вели дека Договорот од Преспа е клучен во враќањето на земјата на патот на европската интеграција, која за возврат ќе помогне да се спроведат реформите, а без тоа, вели таа, земјата ризикува залудно да ги потроши следните декади.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Close