Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Ликовна колонија за „Неделата на хуманост“ во Делчево

Во рамки на кампањата „Недела на хуманост, дарувај со љубов“ во Делчево е отворена ликовната колонија преку која свои творби изработуваа лицата кои престојуваат во Дневниот центар за лица со посебни потреби.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close