Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Ликовна колонија за „Неделата на хуманост“ во Делчево

Во рамки на кампањата „Недела на хуманост, дарувај со љубов“ во Делчево е отворена ликовната колонија преку која свои творби изработуваа лицата кои престојуваат во Дневниот центар за лица со посебни потреби.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close