0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Кулоглу: Преспанскиот договор заслужува Нобелова награда за мир

Грчкиот европратеник од Сириза и долгогодишен новинар, Стелиос Кулоглу, во разговор за МИА вели дека нема сомневање дека Преспанскиот договор ќе помине во Грција и смета дека тој треба да добие меѓународно признание, на пример, во облик на Нобелова награда за мир.

Close