0_Македонија.ПорталПолитика

Конкурс за бесплатно образование во Русија во 2019/2020

Амбасадата на Русија во Македонија соопшти дека е отворен Конкурс за бесплатно образование во државната квота на најдобрите високообразовни и средни стручни образовни установи на Руската Федерација. За државјани на Република Македонија во 2019/2020 учебната година доделени се 40 бесплатни места.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close