Дописници МКДОпштински вести

Концесионер заинтересиран за уличното осветлување во Штип

Приватен концесионер е заинтересиран во наредните 15 години да го реконструира и одржува уличното осветлување во Штип. Пред советниците на комисиите во Советот на општина Штип беше елаборирана физибилити студијата за уличното осветлување и предлог одлука за почнување постапка за јавно-приватно партнерство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close