Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Концертна промоција на „Звукот на трските“ во рамки на Есенски музички свечености

Триото „Опера“ во состав: Татијана Петрушевска Караскаковска - обоа, Игор Бакревски - кларинет, Марјан Милошевски - фагот, вечерва, во рамки на манифестацијата „Есенски музички свечености“, концертно ќе го промовира компакт-дискот „Звукот на трските“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close