Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Концертна промоција на „Звукот на трските“ во рамки на Есенски музички свечености

Триото „Опера“ во состав: Татијана Петрушевска Караскаковска - обоа, Игор Бакревски - кларинет, Марјан Милошевски - фагот, вечерва, во рамки на манифестацијата „Есенски музички свечености“, концертно ќе го промовира компакт-дискот „Звукот на трските“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close