0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Клуб на млади лекари: За седум години 1.200 млади лекари ја напуштиле Македонија

За седум години 1.200 млади лекари ја напуштиле Македонија. Нашите непосредни контакти во последнава година ни укажуваат дека патот за професионално докажување студентите и младите лекари сѐ уште го бараат надвор од државата, истакна денеска претседателот на Клубот на млади лекари, Никола Брзанов. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close