0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Клуб на млади лекари: За седум години 1.200 млади лекари ја напуштиле Македонија

За седум години 1.200 млади лекари ја напуштиле Македонија. Нашите непосредни контакти во последнава година ни укажуваат дека патот за професионално докажување студентите и младите лекари сѐ уште го бараат надвор од државата, истакна денеска претседателот на Клубот на млади лекари, Никола Брзанов. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close