Политички партии

Канческа Милевска им се извинува на соседите, роднините и пријателите за синоќешниот собир на „Македонија бојкотира“ пред нејзиниот дом

Пратеничката и поранешна министерка за култура Елизабета Канческа Милевска денеска преку пишана изјава им се извинува на, како што наведува, нејзините сограѓани, соседи, роднини и пријатели за синоќешниот собир пред нејзината семејна куќа во скопско Црниче, организиран од иницијативата „Македонија бојкотира“

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close