Политички партии

Канческа Милевска им се извинува на соседите, роднините и пријателите за синоќешниот собир на „Македонија бојкотира“ пред нејзиниот дом

Пратеничката и поранешна министерка за култура Елизабета Канческа Милевска денеска преку пишана изјава им се извинува на, како што наведува, нејзините сограѓани, соседи, роднини и пријатели за синоќешниот собир пред нејзината семејна куќа во скопско Црниче, организиран од иницијативата „Македонија бојкотира“

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close