Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Изложбата „Ченто – биографија низ фотографии“ во Тетово

Со изложба на фотографии за биографијата на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов-Ченто, националните установи Музеј на тетовскиот крај и Завод и музеј од Прилеп се вклучија во свеченостите по повод 19 Ноември - Денот на ослободувањето на Тетово во Втората светска војна.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close