0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Исполитизиран изборот за национален Совет на Македонците во Србија

Инсталациите на ВМРО во Србија, предводени од Борче Величковски, помогнати со целосна машинерија на владеачката Српска Напредна Странкла (СНС), со уцени, закани, притисоци и застрашувања, со обезбедени електори, главно од гласачкото тело на СНС, успеаа да ја осигуриаат само изборната листа на Величковски, се наведува во соопштението на Партијата на Македонците во Србија-СМС.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close