Дописници МКД

Исечени дрва на градските гробишта во Кавадарци, реагираат екологистите

Исечени се дрва на градските гробишта во Кавадарци, без претходно да се побара дозвола од надлежната општинска комисија, реагираат екологисти од Кавадарци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close