Дописници МКДОпштински вести

Хумaнитарна „Француска поетска вечер” во Кичево

Во НУЦК „Кочо Рацин" во Кичево синоќа се одржа хуманитарна претстава во организација на градскиот Црвен крст на Кичево и гимназијата „Дрита", а средствата ќе бидат наменети за помош на социјално ранливи семејства.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close