Дописници МКДОпштински вести

Хумaнитарна „Француска поетска вечер” во Кичево

Во НУЦК „Кочо Рацин" во Кичево синоќа се одржа хуманитарна претстава во организација на градскиот Црвен крст на Кичево и гимназијата „Дрита", а средствата ќе бидат наменети за помош на социјално ранливи семејства.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close