0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталKultura.SlajderИнтервјуКултураКултура.Портал

Христов: „Еј!“ е рефлексија на нашето најблиско болно минато

Во интервју за МИА Васил Христов зборува за политичката блокада на неговиот проект кој во фазата на постпродукција останал во фиока, заглавен за некое друго време и за борбата за него од која не се откажал. Неговата режисерска поетика, вели, најчесто е критична кон актуелните политички случувања и од тие причини во изминатата деценија немал можност да работи никаде.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close