BallkanBallkan.Portal

Han telefonon Thaçin, Haradinajn e Vuçiqin për situatën në Kosovë

Komisari i Bashkimit Evropian, Johanes Han, pas zhvillimeve të sotme në Republikën e Kosovës dhe vendimit të Qeverisë së Haradinajt për vendosjen e taksës prej 100 për qind për produktet serbe, ka telefonuar presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin dhe kryeministrin Ramush Haradinaj.

Back to top button
Close