Општински вестиСкопје

Град Скопје: Налепниците се дел од системското решавање на аерозагадувањето

Проблемот со загаденоста на воздухот не е од вчера, туку е  повеќедецениски и за чие решавање е потребен сестран интегриран пристап, со реализација на голем број активности и мерки на краток, среден  и на  долг рок.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close