Дописници МКД

Гевгелија доби нови канти за отпадоци и контејнери

Јавното комунално претпријатие од Гевгелија набави 60 канти за отпадоци, кои моментно се монтираат во централното градско подрачје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close