Општински вестиСкопје

Георгиевски: Граѓаните на Гази Баба заслужуваат да имаат безбедна и современа инфраструктура

Граѓаните на општина Гази Баба заслужуваат да имаат безбедна и современа инфраструктура, градена по план. Интензивно се работи на повеќе од 30 улици во различни населени места. Онаму каде што нема, по план се поставува фекална, атмосферска и канализациска мрежа, а потоа се асфалтираат улиците со цел да се обезбедат достојни услови за живот. Ова го истакна градоначалникот на општина Гази Баба Борис Георгиевски по повод една година од неговиот мандат.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close