БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Франгово ќе добие канализациска мрежа, во Струга планирани проекти од 300 милиони денари

Во струшкото село Франгово започна изградбата на канализациската мрежа. Вкупната вредност на договорот е 16,8 милиони денари од кои 14,2 милиона денари се обезбедени од ЕУ, додека 2,5 милиони Општината.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close