0_Македонија.ПорталПолитика

Европската Унија ограничена во можноста да реагира за азилот на Груевски

Унгарија сѐ уште не и дала официјални одговори на Европската Комисија за статусот на поранешниот премиер Никола Груевски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close