0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Европската конвенција и Законот за меѓународна соработка во кривичната материја – правна основа за екстрадиција на Груевски

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат кога точно ќе биде завршена. Велат дека поради сензитивноста на материјалите, засега не можат да дадат повеќе информации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close