0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Европската конвенција и Законот за меѓународна соработка во кривичната материја – правна основа за екстрадиција на Груевски

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат кога точно ќе биде завршена. Велат дека поради сензитивноста на материјалите, засега не можат да дадат повеќе информации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close