Дописници МКДОпштински вести

„Дрекслмаер“ почна акција за пошумување

Германската фабрика „Дрекслмаер“ од Кавадарци почна акција за пошумување, а првите дрвца ги посади директорот Лукас Мурингер. Активностите се во координација со Македонски шуми и локалната самоуправа. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close