0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Дорис Пак: Неприфатливо е однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ кон осумте пратеници кои гласаа за Договорот со Грција и европската иднина на земјата

Дорис Пак, претседателка на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП), на својот твитер-профил синоќа твитна дека ЕПП не смее да го толерира однесувањето на раководството на ВМРО-ДПМНЕ кон осумте пратеници кои гласаа за уставните измени, спротивно на ставот на партијата.

Close