Дописници МКДОпштински вести

Донација за Дневниот центар за лица со церебрална парализа во Прилеп

Младите и амбициозни гимназијалци од „Интеракт клубот“ на гимназијата „Мирче Ацев“ од Прилеп денеска донираа канцелариски материјал за Дневниот центар за лица со церебрална парализа. За Центарот се подарени: тетратки, блокчиња, боици, фломастери, хамер хартија и друг школски прибор, потребен во процесот на секојдневна анимација и социјализација на лицата со церебрална парализа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close