Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

В година можен економски раст над четири отсто, сметаат власта и стопанството

Власта и стопанството се на заеднички став - да нема предвремени парламентарни избори. Согласни се и во оцената дека економскиот раст наредната година може да ги надмине предвидените проекции од 3,2 отсто и да изнесува повеќе од четири проценти како во некои други земји од регионот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close