Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

Дигитализирани фотографии од збирката на Незлобински

Дигитализирани фотографии од целосната фото збирка стаклени негативи, оставштина од рускиот доктор Никола Незлобински и неговиот тим денеска ќе бидат прикажани во зградата на природоначуната збирка во рамките на одбележувањето на јубилејот 90 години од формирањето на Музејот „Др. Никола Незлобински“. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close