Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Девет танчарки и пејачки затекнати при контрола на угостителски објект во Слупчане, Липково

Девет танчарки и пејачки од кои шест странски државјанки, по три од Албанија и Косово, затекле полициските службеници од СВР Куманово и инспекторите од Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи, при контрола на угостителски објект во селото Слупчане, Општина Липково, соопшти денеска СВР Куманово.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close