0_Македонија.ПорталПолитика

Дебата за врсничкото насилство по повод Меѓународниот ден на толеранцијата

По повод Меѓународниот ден на толеранцијата - 16 Ноември, во Кинотеката на Македонија денеска ќе биде организирана дебата на тема „Врсничко насилство (булинг) во училиштата“. Настанот втора година го организира сервисната и хуманитарна организација, „Inner Wheel Club Skopje Europea“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close