0_Македонија.ПорталПолитика

Данскиот министер за надворешни работи Андерс Самуелсен утре во Македонија

Министерот за надворешни работи на Кралството Данска, Андерс Самуелсен, утре ќе претстојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската дипломатија Никола Димитров.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close