0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Ципрас: Договорот од Преспа меѓународен модел за решавање на споровите

За Договорот од Преспа како меѓународен модел за решавање на билатералните спорови и за перспективите и можностите што ги отвора на економски план говореше, меѓу другото, грчкиот премиер Алексис Ципрас на третиот „Солунски самит“, јави дописничката на МИА од Атина.  

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close