СветСвет.Портал

Циклон однесе најмалку 33 жртви во Индија

Циклонот „Гаџа“ што го погоди југоисточниот дел на Индија однесе најмалку 33 жртви, соопштија локалните власти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close