0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Членови на клубот „Д Стронгест“ од Кисела Вода во Рим освоија 15 медали

На натпреварувањето на престижниот Меѓународен турнир во Рим во бразилска џиу-џица „Абу Даби Про Ром 2018“ (Abu Dhabi Pro Rome 2018), македонската репрезентација предводена од претседателот и основач на „Д Стронгест“, Ивица Алексовски освои вкупно 18 медали, од кои пет златни, 10 сребрени и три бронзени.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close