0_Македонија.ПорталПолитика

Честитка од Џафери по повод Денот на албанското знаме

Претседателот на Собранието Талат Џафери  упати честитка по повод 28-ми Ноември, Денот на албанското знаме и  Денот на независноста на Република Албанија, земја која, како што е наведено во честитката, е непосреден сосед и потврден пријател на Република Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close