0_Магазин.ПорталСцена

Целовечерен фестивал на Канал 103 во МКЦ

Музичкото радио Канал 103 вечер од 20 часот во Младинскиот културен центар на два подиума организира целовечерен фестивал „103 Генерации“ со бендови и музичари од Велика Британија, Шведска, Албанија и Македонија, сите со актуелни албумски изданија за 2018 година. Во фоајето на кино „Фросина“, пак, ќе настапат диџеите од Стотројка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close